TRÉNER

MIRKA

Ahojte, som Mirka! Športu sa venujem už od školského veku a baví ma to dodnes. Venovala som sa aktívne atletike (12 rokov). Hlavne skoku do diaľkytrojskoku, kde som získala niekoľko stupienkových ocenení. Najkrajší úspech bol v roku 2005. Boli to Majstrovstvá SR, kde som získala 1.miesto v trojskoku junioriek 11,74 m.

Študovala som na UPJŠ v Košiciach sociálnu prácu a neľutujem to, pretože dodnes pracujem aj v sociálnej sfére ako produkčná a realizujem rôzne kultúrne podujatia.  Prácu s ľuďmi mám veľmi rada. K trénerstvu som sa dostala cez moju najlepšiu kamarátku, ktorá ma poprosila aby som ju trénovala a mne sa to hneď zapáčilo. Páčilo sa mi ako sa kamarátke páčil tréning. Ako sa každý deň zlepšovala a cítila sa lepšie. A tak sa odštartovala moja kariéra trénerky.

Dnes sa venujem viac behu a posilňovaniu vlastnou váhou. Šport mi pomáha posilniť telo ale aj myseľ. Mojou silnou stránkou je hlavne posilňovanie vlastnou váhou a bežecký tréning. Preto som rada, že patrím do tímu Katie De Chimp, a môžem pod jeho strechou pomáhať zlepšovať kondíciu, silu , rýchlosť ľudom ktorých to baví a chcú zmeniť svoj životný štýl. Mám rada pestrosť v tréningoch nie nudu a preto som vďačná , že som sa naučila nové metódy trénovania a , že sa ďalej môžem zlepšovať a mám na to priestor.

„Najdôležitejšie je však trénovať pre radosť a dobrý pocit.“

V Katies club pôsobím ako trénerka programu Relooking, kondičná trénerka a samozrejeme Fit Run, teda bežecké tréningy.

Školenia a certifikáty:

  • Licencia – WORKUP LVL 1 – Košice, 2017 (SVK)
  • Tréner detskej atletiky – Bánska Bystrica, 2017 (SK)
  • Kondičný tréner I. kvalifikačného stupňa – Bánska Bystrica, 2017 (SK)